Reklama

Niedziela Świdnicka

Kochajmy Różaniec

Niedziela świdnicka 43/2017, str. 4

[ TEMATY ]

Różaniec do granic

Stanisław Bałabuch

Modlitwa w Kudowie-Zdroju Czermnej pod przewodnictwem bp. Adama Bałabucha

Modlitwa w Kudowie-Zdroju Czermnej pod przewodnictwem bp. Adama Bałabucha

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do tego, byśmy kochali Różaniec, wzywali nasi hierarchowie podczas „Różańca do granic”. Biskup ordynariusz Ignacy Dec czynił to w Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie, a biskup pomocniczy Adam Bałabuch w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Kudowie-Czermnej.

Bardo Śląskie

W bazylice bardzkiej obchody tej pięknej ogólnopolskiej akcji połączono z doroczną diecezjalną pielgrzymką Żywego Różańca. Uczestniczyło w nich ponad 2 tys. wiernych z całej diecezji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Mszę św. koncelebrowaną poprzedziła specjalna konferencja Gianny Molli. córka św. Joanny Beretty Molli. Gianna opowiadała, jak wielkie znaczenie dla jej rodziców miała modlitwa różańcowa. – Podchodzili do niej z ogromnym nabożeństwem, a kiedy mama rozeznała swoje powołanie, od razu pojechała do Lourdes, by podziękować Maryi – podkreśliła G. Molla. Przekazała do bardzkiej bazyliki relikwie swojej mamy, a Ksiądz Biskup poświęcił obraz św. Joanny Beretty Molla, który umieszczono po lewej stronie przejścia do ołtarza. Dziękując za relikwie i obraz kustosz bardzkiego sanktuarium o. Mirosław Grakowicz zapowiedział, że od tej pory raz w tygodniu będzie się tutaj odbywało nabożeństwo dla rodzin.

Reklama

W homilii Ksiądz Biskup wskazał m.in., że Matka Boża prosi nas o Różaniec, po to by Ci, którzy wierzą, modlili się za tych, którzy tracą głowę, wiarę, a w konsekwencji i rozum. – Ceńmy sobie, że pokochaliśmy Różaniec, bo to jest niezwykle ważna broń duchowa w naszym życiu i w Kościele. To jest moc do zwyciężania wszelkiego zła duchowego, moralnego i militarnego. Zachęcam do gorliwości w modlitwie różańcowej. Maryja we wszystkich zjawieniach mówiła o Różańcu. Nawoływała do niego szczególnie w Fatimie apelując „Odmawiajmy Różaniec”. Więc odmawiajmy – zakończył homilię Pasterz Kościoła Świdnickiego.

Potem wierni odmawiali wraz z Radiem Maryja cztery części Różańca.

Kudowa Czermna

Jednym z kościołów stacyjnych był kościół św. Bartłomieja Apostała w Kudowie Czermnej.

Bp Adam Bałabuch, który przewodniczył modlitwie, nazwał „Różaniec do granic” współczesną krucjatą różańcową. – Jesteśmy tutaj, bo wierzymy w moc Eucharystii, w Bożą potęgę i Boże panowanie nad światem. Jesteśmy tutaj, bo wierzymy we wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i moc modlitwy różańcowej. Przychodzimy z otwartymi sercami na Bożą miłość objawiającą i udzielającą się nam w szczególny sposób w Eucharystii. (...) To miłość przyprowadziła nas na granice, by przez Eucharystię i Różaniec wybłagać Boży pokój dla nas, naszej Ojczyzny, Europy i świata – akcentował kończąc homilię bp Adam Bałabuch.

Reklama

W kudowskim „Różańcu do Granic” wzięła udział liczna grupa pielgrzymów z Zachodniego Pilzna – Przyjechaliśmy tutaj by się modlić nie tylko za naszą parafię, diecezję, nowego biskupa, ale i za całe Czechy, bo u nas jest – jak powiedział – olbrzymi problem niewiary, ateizmu. – Wierzących jest u nas garstka, dzieci nie chcą chodzić do Kościoła, na katechizację, małżeństwa się rozwodzą. Dlatego cieszę się, że zaczynamy się modlić na Różańcu. To jest piękne, że dzisiaj podczas „Różańca do Granic” możemy się oddać Bożemu Miłosierdziu, wyrazić naszą miłość do Ojczyzny i świata – stwierdził w rozmowie z nami proboszcz tej wspólnoty ks. Janusz Romański.

Archidiecezja wrocławska nie graniczy z innymi krajami, dlatego też wykładowcy i alumni Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu oraz wierni z tych terenów przybyli licznie do Kudowy-Czermnej .

Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Najświętszej Maryi Panny z Wrocławia prof. Ireneusz Jóźwiak przyjechał z kilkudziesięcioosobową grupą uczniów pedagogów, po to, by – jak powiedział – modlić się o nawrócenie wszystkich Polaków, bezpieczeństwo naszego kraju, ,o zgodę w narodzie, w rodzinie, o miłość, o pomyślność swojej szkoły.

2017-10-18 14:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryjne ścieżki różańcem oplecione

[ TEMATY ]

Różaniec do granic

Wojciech Mścichowski

Podczas, gdy cała Polska fizycznie i duchowo, z różańcem w ręku 7 października włączyła się w modlitewny szturm „Różaniec do granic”, mieszkańcy maleńkiej wioski Pabianice w podczęstochowskiej gminie Janów, z różańcem w ręku zamanifestowali swoją wiarę, symbolicznie reprezentując tych wszystkich, którym zdrowie i trudności życiowe nie pozwoliły na wyjazd do miejsc stacyjnych wokół granic Polski.

Z inicjatywy miejscowej Rady sołeckiej, kilkudziesięciu mieszkańców wraz z księdzem wikarym Cezarym Mastalerzem – wikarym macierzystej parafii św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku, nie bacząc na czarne chmury i padający deszcz wyruszyła na ponad 3 km. Trasę wytyczoną przed 10 laty kapliczkami Matki Bożej czczonej w polskich sanktuariach. Rozważając tajemnice Różańca Świętego modlono się o świętość polskich rodzin, za dzieci i młodzież, aby niosły przyszłym pokoleniom kaganek wiary naszych ojców, za pomyślność Polski, by zgodnie z życzeniem Matki Bożej, z naszego kraju wyszła iskra Boża na całą Europę.
CZYTAJ DALEJ

Abp Przybylski do nauczycieli na zakończenie roku szkolnego: Dziękujemy, że jesteście ludźmi sumienia i poświęcenia

2026-06-22 11:42

[ TEMATY ]

nauczyciele

BP KEP

Abp Andrzej Przybylski

Abp Andrzej Przybylski

Dziękujemy Wam za to, że w tych wszystkich uwarunkowaniach Waszej posługi wciąż jesteście ludźmi sumienia i poświęcenia – napisał delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli abp Andrzej Przybylski w Słowie na zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Zaprosił również na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1-2 lipca br.

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli przyznał, że „tempo zmian programowych, przepisów, a niekiedy wręcz eksperymentów w edukacji nie zawsze sprzyja systematycznej i zaplanowanej na lata pracy wychowawczej”. „Sprzeczne oczekiwania różnych środowisk i uwikłanie edukacji w spory ideologiczne i polityczne wymaga od Was wielkiej mądrości i wierności obiektywnym wartościom i sprawdzonym działaniom pedagogicznym” – wskazał.
CZYTAJ DALEJ

Ukraina: W Puźnikach rozpoczął się drugi etap poszukiwań zbiorowych pochówków Polaków zamordowanych przez UPA

2026-06-22 13:14

[ TEMATY ]

Ukraina

szczątki

pixabay.com

W Puźnikach, na zachodzie Ukrainy, rozpoczął się w poniedziałek drugi etap poszukiwań zbiorowych pochówków Polaków, zabitych przez ukraińskich nacjonalistów w 1945 roku – poinformował PAP prof. Andrzej Ossowski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

- Poszukujemy szczątków około 90 osób. Prace potrwają około tygodnia – wyjaśnił naukowiec, który kieruje pracami po stronie polskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję