Reklama

Niedziela Przemyska

Podzielili się dobrem

Tradycyjnie w Wielką Sobotę, w jadłodajni Caritas w Przemyślu odbyło się śniadanie wielkanocne dla biednych, samotnych i bezdomnych.

Niedziela przemyska 15/2024, str. III

[ TEMATY ]

Przemyśl

Caritas AP

Dla uczestników śniadania przygotowano wielkanocne potrawy

Dla uczestników śniadania przygotowano wielkanocne potrawy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spotkanie rozpoczął ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, który przekazał zgromadzonym najlepsze życzenia świąteczne. Następnie okolicznościowe słowo skierował abp Adam Szal, zachęcając wszystkich do głębokiego przeżycia świąt i skorzystania z łask oraz darów wysłużonych przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

Źle jest samotnemu

Metropolita przemyski przewodniczył także modlitwie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny i złożył zgromadzonym życzenia świąteczne. – Kiedy spotykamy się z dobrocią, życzliwością i pomocą, czujemy się lżejsi, bo źle jest człowiekowi samotnemu bez drugiego człowieka obok. Samotne cierpienie jest cięższe do zniesienia. Dzisiaj chcemy modlić się o to, aby wszyscy zgromadzeni przy wielkanocnym stole byli wdzięczni także tym, którzy nam pomagają. Chciałbym tutaj wyrazić słowa wdzięczności wszystkim pracownikom Caritas i tym którzy pomagają w różny sposób. Prośmy Chrystusa zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny – zakończył abp Adam Szal.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Głos zabrał także dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej – ks. Artur Janiec, który zwrócił uwagę, że święta Wielkanocne przypominają o miłości Boga do człowieka: – Każdy przychodzi do Caritas, aby się posilić i dostać paczkę żywnościową, by odpowiednio przygotować śniadanie wielkanocne. Caritas to miłość, kiedy podjedziemy do krzyża, aby ucałować rany Jezusa, możemy doświadczyć tej pięknej, bezwarunkowej miłości Boga do człowieka. Pan Bóg, który przyszedł na świat w osobie Jezusa Chrystusa, żeby pokazać, jak bardzo nas kocha – zaznaczył ks. Janiec.

Pomóc i wesprzeć

Jak wyjaśnia ks. Paweł Konieczny, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, coroczne śniadanie Wielkanocne Caritas to sposób na zauważenie tych najbiedniejszych i potrzebujących: – Śniadanie wielkanocne organizujemy dla ludzi chorych, samotnych, biednych. To czas spotkania się z tymi osobami, zauważenia ich, docenienia, że w ogóle są i tworzą taką społeczność. Chcieliśmy także w ten sposób pomóc i wesprzeć, jak co roku, te osoby, które często w biedzie i ubóstwie spędzają święta. Nie stać ich na zakupy świąteczne, dlatego chcemy im dać wsparcie materialne. Stąd też to śniadanie, gdzie ludzie mogli sobie zabrać posiłek, mogli zabrać sobie żurek, wędliny, jajko i wiele innych rzeczy. Każdy z uczestników otrzymał także paczkę żywnościową. Tutaj w Przemyślu przygotowaliśmy 350 takich paczek, a łącznie na terenie całej archidiecezji rozdaliśmy ponad 1000 paczek żywnościowych – mówił ks. Paweł Konieczny.

Dla potrzebujących przygotowano 250 litrów żurku z jajkiem i kiełbasą, wielkanocne wypieki, wędlinę, pieczywo oraz paczki żywnościowe, które oprócz biednych z Przemyśla, trafiły w ostatnich dniach do potrzebujących na terenie całej archidiecezji.

2024-04-09 14:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Szal: złemu duchowi zależy, aby odebrać nam przyjemność modlitwy

[ TEMATY ]

Przemyśl

abp Adam Szal

Rafał Czepiński

Zły duch bardzo zabiega o to, aby odebrać nam przyjemność i zamiłowanie do modlitwy – zwrócił uwagę abp Adam Szal, który przewodniczył Mszy św. podczas nabożeństwa fatimskiego w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Metropolita przemyski podkreślił, że modlitwa jest skutecznym środkiem, „by powstrzymać karę niebios”.

Abp Szal w kazaniu przytoczył opis trzeciej tajemnicy fatimskiej. Jak stwierdził, w ten sposób zostało zapowiedziane męczeństwo Kościoła, którego obecnie jesteśmy świadkami. Zauważył, że w dzisiejszych czasach wielu ludzi ginie tylko z powodu przyznawania się do Chrystusa.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

2026-06-15 07:51

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda ogłosił miejsca posługi nowo wyświęconych kapłanów oraz poinformował o księżach przechodzących na emeryturę. Dekrety zostały wręczone w sobotę, 13 czerwca, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej, po uroczystościach święceń prezbiteratu w siedleckiej katedrze.

ks. Karol Borkowski – wikariusz parafii bł. Stefana Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej,
CZYTAJ DALEJ

Czym jest wiara? Odpowiada Jan Paweł II

2026-06-23 20:45

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

wiara

Biuro Prasowe @JasnaGóraNews

Wiara to przede wszystkim odpowiedź na wezwanie, od Tego, który jest godny zaufania, który przekonuje do wejścia na drogę wiary i po niej nas prowadzi – mówił Jan Paweł II w homilii na polskiej Mszy w Castel Gandolfo 10 sierpnia 1980 r. Zamieszczamy archiwalne nagranie wygłoszonych wówczas słów.

10 sierpnia 1980 r. do letniej rezydencji papieża w Castel Gandolfo przybyli kapłani, rocznikowi koledzy Jana Pawła II, oraz polska młodzież. Homilia była długą medytacją nad wiarą. Odwołując się do liturgicznego czytania z Listu do Hebrajczyków, Papież przyznał, że jest ona „poręką rzeczy, których się spodziewamy, dowodem rzeczywistości, której nie widzimy”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję