Reklama

Niedziela Częstochowska

Dla dobra rodzin

Tak jak się spodziewaliśmy, festyn rodzinny w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie, pod hasłem: „Maryjo! Ocal miłość i życie w każdej polskiej rodzinie”, był pełen radości i uśmiechów.

Niedziela częstochowska 25/2024, str. VIII

[ TEMATY ]

Częstochowa

Ks. Tomasz Chudy

Losowanie nagród

Losowanie nagród

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W odpowiedzi na zaproszenie organizatorów częstochowskie rodziny tłumnie przybyły, aby uwielbiać Boga tańcem, śpiewem i wspólną zabawą, podziękować za kochające się rodziny, za wszystko, co mają, oraz poczuć niebo w ustach podczas degustowania serwowanych przysmaków.

Atrakcje

Nad przebiegiem całej imprezy czuwała nasza perełka Monika Przystalska oraz wielki przyjaciel naszej parafii – dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie Krzysztof Witkowski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Festyn obfitował w wiele atrakcji, takich jak konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Całość uświetnił występ Zespołu Tańców Dawnych „Secoli di danza”, który przeniósł nas o kilka wieków wstecz naszej polskiej historii. Organizatorzy imprezy, czyli kapłani, rada parafialna oraz wszystkie wspólnoty działające przy parafii, udowodnili po raz kolejny, że dobro naszych polskich rodzin leży im głęboko na sercu.

Festyn zbiegł się w czasie z jubileuszem 40-lecia święceń kapłańskich naszego proboszcza – ks. prał. Andrzeja Soboty. Wzruszającym momentem było wspólne odśpiewanie tradycyjnego Sto lat naszemu jubilatowi, składanie życzeń oraz podziękowania za długie lata ofiarnej pracy i służby na wzór Chrystusa.

Pozytywna wizja

Reklama

Żyjemy w trudnym dla Kościoła katolickiego czasie, w którym wiele osób i rodzin przeżywa kryzys wiary. Katolickie rodziny często mierzą się z brakiem czasu i możliwości regularnego przebywania w towarzystwie innych wierzących rodzin. Dlatego tak ważne jest umacnianie więzi wśród rodzin i wzmacnianie ich w wierze. Staramy się stwarzać jak najwięcej okazji do wspólnych spotkań.

Zaobserwowaliśmy, że spotkania we wspólnym gronie, wymiana doświadczeń, wspólna praca na rzecz lokalnej społeczności i dobra zabawa są dla nich bardzo ważne. Priorytetem kapłanów oraz rady duszpasterskiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego jest budowanie pozytywnej, chrześcijańskiej wizji rodziny oraz integracja i wsparcie rodzin.

Można z ręką na sercu powiedzieć, że to wydarzenie spełniło swoje zadanie. Młodzi rodzice w tej wspólnocie zdają sobie sprawę z obowiązku stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla dzieci, budowanej na wartościach chrześcijańskich, aby w czasie podróży po oceanie życia to właśnie Chrystus był ich bezpieczną przystanią.

Głęboko wierzymy w to, że ten festyn przyniesie błogosławione owoce w życiu naszych rodzin, naszej wspólnoty parafialnej i całego Kościoła. Żywimy nadzieję, że wraz z upływem czasu nie będziemy już anonimowymi, obcymi sobie ludźmi w Kościele, lecz żywą i tętniącą wspólnotą ludzi prawdziwej wiary. Na pewno poprawią się nasze wzajemne relacje, a kto wie, może niektórzy znajdą przyjaźnie lub miłość na całe życie? Tego życzę wszystkim uczestnikom naszego wydarzenia. Jednego możemy być pewni – Maryja, nasza kochana Matka, na pewno ocali miłość i życie w każdej polskiej rodzinie.

2024-06-18 14:28

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: Wiemy, jak będzie wyglądać nowa kaplica dworcowa. Budowę odwiedził abp Wacław Depo

[ TEMATY ]

Częstochowa

kaplica

Ks. Mariusz Trojanowski

Budowę dworca odwiedził abp Wacław Depo

Budowę dworca odwiedził abp Wacław Depo

7 kwietnia diecezjalny duszpasterz kolejarzy i rektor Kaplicy św. Katarzyny Aleksandryjskiej, św. Rafała Archanioła i św. Krzysztofa na dworcu głównym PKP w Częstochowie ks. Wojciech Gaura przewodniczył ostatniej Mszy św. w kaplicy przed jej zamknięciem w związku z przebudową dworca w Częstochowie. Dziś znamy już projekt nowej kaplicy i wiemy, kiedy jest możliwe oddanie jej do użytku.

– Dziękujemy za tyle modlitw, Eucharystii i adoracji w przestrzeni tego dworca, za tyle nawróceń i uzdrowień serca ludzkiego, ile tu się dokonało. Również ci, którzy nie wierzą czy poszukują, też doświadczali tu dotknięcia łaską. Modlitwa i obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tym miejscu dała ludziom tyle nadziei – 7 kwietnia podkreślał w homilii ks. Gaura.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Bp Chudzio: Cieszę się z zaufania Ojca Świętego

2026-06-24 18:21

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Chudzio

BP KEP


Leon XIV mianował 24 czerwca 2026 roku bp. Krzysztofa Chudzio biskupem koadiutorem diecezji rzeszowskiej. Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej w rozmowie z Vatican News wyraził wdzięczność Ojcu Świętemu oraz zawierzył się modlitwie Ludu Bożego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję